KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719502
nr 1471 9502
Gusten Widerbäck
(1879-1970), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 30x36, yttermått inklusive ram: 38x43 cm
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 30 maj 2022
kl 18:45:59
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
Gusten Widerbäck
Läs mer om Gusten Widerbäck